Aktuality
logo nazvem
поздравления с новорожденным

​Evropští lesní pedagogové se setkali na Vysočině

Ve dnech 3. až 6. října 2017 proběhl ve Sněžném-Milovech 12. Evropský kongres lesní pedagogiky, na kterém se setkalo na 140 lesních pedagogů z celé Evropy. Akce byla organizována Ústavem pro hospodářskou úpravu lesů Brandýs nad Labem ve spolupráci s Pracovní skupinou Ministerstva zemědělství zabývající se lesní pedagogikou v ČR a evropskou pracovní skupinou FAO a UNECE pro lesní pedagogiku. Akci finančně podpořil Kraj Vysočina a Lesy České republiky, s.p. Tématem kongresu byla otázka, zda je lesní pedagogika spíše prostředkem komunikace lesnických subjektů nebo spíše vzděláváním k udržitelnému rozvoji.

Hlavní přednášky kongresu přednesli Emma Berglund, tajemnice Confédération Européenne des Propriétaires Forestiers , Jiří Svoboda, ředitel LDO Přibyslav, Martin Šrom, zástupce ředitelky Lipky – školského zařízení pro environmentální vzdělávání Brno a Rolf Jucker, ředitele SILVIVA, švýcarské organizace zabývající se lesní pedagogikou. Většina dalších programů se odehrávala v lese, kde probíhaly ukázky aktivit lesní pedagogiky. Jednalo se jak o krátké dvacetiminutové aktivity, tak o komplexnější dvouhodinové programy.
Na závěr setkání proběhly dvě exkurze – jedna do Centra Eden v Bystřici pod Pernštejnem, druhá do Starého Ranska na program „Den s lesníkem“.

Více informací ke kongresu na https://www.lesnipedagogika.cz/cz/home/european-forest-pedagogics-congress/12th-european-forest-pedagogics-congress-2017. Reportáž z kongresu bude otištěna v listopadové Lesnické práci.
Fotogalerie https://photos.app.goo.gl/GXLlWoLRfBaKnN8Q2