Aktuality
logo nazvem
поздравления с новорожденным

Oslavy lesa na Floře

Srdečně Vás zveme na již devátý ročník u veřejnosti oblíbené akce Oslavy lesa na Flóře, tentokrát pod mottem „Lesy pro lidi“.

Hlavním cílem je zábavnou formou poukázat nejen na význam dřeva jako obnovitelné suroviny, ale také na ostatní důležité funkce, které nám lesy poskytují. Na své si přijdou nejenom děti, ale i dospělí, kteří mohou získat výroční turistickou známku vydanou pouze pro tuto akci.

Lesní pedagogové z Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů Brandýs nad Labem, který je jeden z hlavních pořadatelů akce, se na Vás těší v sobotu 5. října 2019 od 11:00 do 17:00 hod. v Rudolfově aleji ve Smetanových sadech – areál výstaviště Flóra Olomouc.

Sobotní akci pro veřejnost předcházel v pátek program pro pozvané školy, kterého se zúčastnilo více jak 700 žáků základních škol. Vstupenkou na tuto akci byl plakát zpracovaný na téma „Co dělá lesník od jara do zimy“. Ze zúčastněných škol pak bylo vylosováno osm, kterým zástupci pořádajících organizací předali věcné ceny. Za ÚHÚL cenu předal pan náměstek Ing. Zbyněk Šmída, Ph.D.

Více informací naleznete zde.