Přehled projektů
logo nazvem
поздравления с новорожденным

2015–2019 Projekt DIABOLO

DAIBOLO – Distributed, Integrated And Harmonised Forest Information For Bioeconomy Outlooks
 
Poskytování harmonizovaných informací o lesích v Evropě a jejich využití pro vytváření bio-ekonomických výhledů
 
Projekt je financován z programu EU HORIZON 2020. Koordinován je finským Institutem národních zdrojů (Natural Resources Institute – Luke).
 
Cílem projektu je:
  • Určit poptávku a nedostatky v oblasti poskytování lesnických dat a informací na různých politických úrovních – s cílem zlepšit znalosti a výměnu informací mezi poskytovateli těchto dat, lesními hospodáři a těmi, kteří o lesnictví rozhodují.
  • Vyvinout nové metody a modely pro fungování Jednotných evropských harmonizovaných dat a informací o zásobách, objemu biomasy a uhlíku. A to na základě dat národních inventarizací lesů.
  • Poskytnout komplexní analýzu národních inventarizací lesů jako mnohoúčelového datového zdroje využitelného pro zlepšení dostupnosti a kvality lesnických informací. Vyvinout metody vzájemně se doplňujícího využívání dat NIL a dálkového průzkumu Země.
  • Zlepšit systém monitorování škodlivých činitelů (lesní požáry, bouře, sucho, hmyzí kalamity) na regionální, národní a evropské úrovní za pomoci využívání evropských satelitních dat (např. Sentinel 1 a 2).
  • Za pomoci EFDM – Evropského lesnického dynamického modelu – se hlouběji zabývat dlouhodobou udržitelností dodávek biomasy a porovnáním mezi těmito dodávkami a ostatních ekosystémovými produkty a službami, navíc v souvislosti s GLOBIOM (global market equilibrium model).
  • Zvýšit dopad výstupů projektu na cílové skupiny šířením výsledků (metodologií, výstupů z jednotlivých pracovních skupin, formou regionálních workshopů a mezinárodní poradní skupiny).

Projektu se účastní 33 partnerů z 26 evropských zemí. Projekt byl ukončen v únoru 2019.
 
 
Kontaktní osoba:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
Ústav pro hospodářskou úpravu lesů Brandýs nad Labem
Nábřežní 1326
250 01 Brandýs nad Labem
 
Tel: 321 021 319
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.