Přehled projektů
logo nazvem
поздравления с новорожденным

2017-2019 Projekt DATABIO

Celý název Data-Driven Bioeconomy
 
Realizován v rámci programu EU HORIZON 2020. Hlavním koordinátorem je firma INTRASOFT INTERNATIONAL SA z Belgie.
 
O projektu
 
Projekt se orientuje na datově náročný sektor - bioekonomii, který vytváří produkty zemědělství, lesnictví a rybářství. Projekt se zabývá nasazením nejnovějších současných technologií - velkých dat (dále „big data“) nad již existující infrastrukturou zúčastněných institucí - společnou platformu Big DATABIO.
 
Bude řešen formou spolupráce mezi experty technologických společností, výzkumnými institucemi a dalšími partnery. V rámci pilotních studií budou rovněž aktivně působit přidružení partneři a další zúčastněné strany.
 
Vybrané pilotní studie budou implementovány využitím inovativních metod a nástrojů sektoru bioekonomie a expertní znalosti uživatelů informačních technologií, „big data“ a dálkového průzkumu Země (DPZ). Na základě přípravy a specifikace požadavků budou tyto pilotní studie implementovány za pomocí vhodných již dostupných, či v blízké době dostupných technologií „big data“ a DPZ integrovaných ve společné platformě Big DATABIO. V průběhu implementace bude pokračovat spolupráce mezi jednotlivými partnery, zpětná vazba od uživatelů konsorcia DataBio bude využita k technologickým a metodologickým úpravám pilotních studií.
 
Výstupy pilotních studií a nové přístupy v nich použité budou mít komerční potenciál. V neposlední řadě bude pro koncové uživatele konsorcia uspořádána série školení a Hackathonů zaměřených na využití výstupů projektu.
 
ÚHÚL je jedním z klíčových partnerů pro oblast lesnictví. Hlavním zaměřením bude využití vyvíjené infrastruktury na zpracování „big data“ tj. v našem případě data DPZ - zejména data Sentinel2 (optická data), Sentinel1 (radarová data).
 
Projektu se účastní 48 partnerů z 18 evropských zemí.
 
Kontaktní osoba:
Ing. Marek Mlčoušek; Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Ústav pro hospodářskou úpravu lesů Brandýs nad Labem
Pobočka Frýdek-Místek
Nádražní 2811
738 01 Frýdek-Místek