Aktuality

Vážení uživatelé mapových aplikací ÚHÚL, v současné době probíhají zásadní úpravy databázové struktury Datového skladu Informačního a datového centra ÚHÚL (dále jen DS IDC). Důsledkem úprav je dočasná nedostupnost dat LHP a LHO přijatých do DS IDC v roce 2023. Obnovení dostupnosti těchto dat předpokládáme od 1. července t. r. Omlouváme se za komplikace a děkujeme Vám za pochopení.
Číst více
První část testu zahrnující registraci účastníků začala 27. května. ​K testování jsou zvány hospodářské subjekty používající, nebo vyvíjející aplikační rozhraní pro komunikaci s Informačním systémem Evropské komise. Více informací najdete v záložce Informační systém a API​.
Číst více
ÚHÚL spolu s Výzkumným ústavem lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i. připravil sedmou etapu Generelu obnovy lesních porostů po kalamitě. V „Generelu“ se mimo jiné dozvíte, jaký je aktuální vývoj plochy těžeb a souší podle družicových dat, jaké množství sadebního materiálu a jakých druhů dřevin je k dispozici ve školkách, nebo jak velkou plochu by bylo možné zalesnit, pokud by se použila veškerá zásoba semen, semenáčků i sazenic reprodukčního...
Číst více
ÚZEI ve spolupráci s MZe a ÚHÚL vás zve na seminář k aktuálním informacím a implementaci nařízení EU proti odlesňování, který se uskuteční 26. června 2024 od 10:00 hodin na Ministerstvu zemědělství. Více informací včetně programu v pozvánce (pdf), registrace prostřednictvím webového formuláře. Více o EUDR zde.
Číst více
24
Kvě
Bylo vyvěšeno SLHP 2023
Číst více
1 2 3 22