Týden lesů má letos téma Les – zelená klimatizace

Letošní, v pořadí již čtrnáctý, ročník Týdne lesů, který se tradičně odehrává v květnu, bude věnován nenahraditelné úloze lesů při ochlazování světa kolem nás. Letošní oslavy svátku lesů však budou probíhat kvůli pandemické situaci bez kontaktních akcí. Lesní pedagogové proto připravili pro učitele na prvním stupni základních škol karty s aktivitami pro děti a pro veřejnost interaktivní mapu s tipy na výlety.

Týden lesů organizuje pracovní skupina lesních pedagogů při Ministerstvu zemědělství ČR, kterou koordinuje ÚHÚL. Tématem letošního ročníku chce oslovit především nejmladší generaci a upozornit ji na roli, kterou lesy sehrávají při ochlazování planety.

S ohledem na to, že pandemická situace neumožňuje lesním pedagogům pořádat hromadné akce pro veřejnost, zaměří se ve svých aktivitách na děti prostřednictvím jejich učitelů a rodičů. Pro pedagogy tak zveřejňuje na svém webu www.lesnipedagogika.cz sadu karet, aktivit pro děti z 1. stupně základních škol. Rodiče pak chce oslovit mapou v aplikaci Google s tipy na výlety do českých a moravských lesů.

Více o Týdnu lesů 2021 zde.

Mapu s tipy na výlety najde veřejnost zde.