Zapojte se do Virtuálního běhu pro vozíčkáře v rámci Týdne lesů 2023

Pobyt v zeleni ovlivňuje náš zdravotní i duševní stav. Finská studie prokázala pozitivní účinky již při třech až čtyřech vycházkách v zeleni v jednom týdnu. V rámci letošního Týdne lesů proto lesní pedagogové vybízejí k procházce nebo zaběhání si v lese. Pokud si navíc tuto aktivitu zaznamenáte, například pomocí hodinek či mobilní aplikace v telefonu, můžete darovat zdraví z lesa i lidem na vozíku. Hlavní akcí letošního Týdne lesů je totiž virtuální charitativní běh (chůze), výtěžek z něj půjde vozíčkářům na vícedenní cyklistický výlet do lesa. Vozíčkáři pojedou na speciálních kolech, která ovládají pouze rukama – takzvané handbiky.

Zapojit se do Virtuálního běhu pro vozíčkáře mohou běžci a chodci všech věkových kategorií, dokonce i děti. Akce probíhá od 12. do 21. května 2023. Navíc v každé kategorii bude vylosován minimálně jeden účastník, kterému pošleme praktický dárek.

Přihlásit se do Virtuálního běhu pro vozíčkáře můžete zde.

Týdny lesů tradičně organizuje Pracovní skupina lesních pedagogů při Ministerstvu zemědělství, jejíž činnost ÚHÚL koordinuje. Více o Týdnu lesů 2023 zde.